Najčastejšie chyby vo WordPress stránke

Využívanie redakčného systému WordPress sa nezaobíde bez chýb. Pripravili sme si pre vás tie najčastejšie chyby a riešenia, ktoré vás navedú k úspešnému odstráneniu problému.

Biela obrazovka

Máte na svojej doméne funkčnú stránku, no nič sa nezobrazuje? Biela obrazovka pri WordPresse môže ukazovať na niekoľko problémov.

1. Chybný plugin
Najčastejším problémom pri WordPresse je chybný plugin. Pre spustenie stránky je potrebné pluginy deaktivovať. Deaktiváciu pluginov zahájime dvoma spôsobmi. Prvým spôsobom je deaktivácia pluginov prostredníctvom rozhrania WordPress adminu. Odstránenie chybného pluginu však môže byť o to náročnešie, ak na Vašom wordpresse kvôli bielej obrazovke nie je možné spustiť administráciu. V tom prípade je potrebné pluginy deaktivovať prostredníctvom FTP účtu. Prihláste sa do účtu FTP klienta, alebo priamo do Vášho Webglobe Adminu -> Hosting -> FTP a súbory -> Správa súborov a nájdite cestu: wp-content/plugins. V adresári plugins sa nachádzajú všetky pluginy. Keďže my ale nevieme, ktorý plugin spôsobil nefunkčnosť stránky, pluginy deaktivujeme všetky premenovaním adresára plugins na plugins_old. Stránku opäť načítame.

2. PHP log
Presnú príčinu bielej obrazovky môžeme zistiť z php logu. Adresár php log nám vznikne na FTP v prípade, že sa na webe vyskytuje chyba. Následne nám ju zobrazí a v závislosti od chyby pracujeme na jej odstránení. V php logu vidíme aj dátum vzniku. V prípade, že dátum vzniku chyby nie je starší ako 14 dní, môžeme web obnoviť zo zálohy priamo cez Webglobe Admin -> Hosting -> Zálohovanie -> Zálohy FTP.

3. Poškodená téma
Problém s poškodenou témou väčšinou vzniká po priamej inštalácií, alebo po zmene pôvodnej témy za účelom zmeny na existujúcej stránke. V tom prípade odporúčame priamo cez administračné rozhranie aktivovať základnú tému Twenty Twenty-One. V prípade, že kvôli bielej obrazovke nevieme pristúpiť do administrácie WordPressu, môžeme web obnoviť zo zálohy priamo cez Webglobe Admin -> Hosting -> Zálohovanie -> Zálohy FTP.

Error Establishing Database Connection alebo problém s pripojením databázy

Problém s pripojením na databázu vzniká hlavne z dôvodu zmeny hesla. Ak je heslo zmenené, je nutné zmenu vykonať aj cez FTP klienta v adresári wp-config.php, kde sú zapísané prihlasovacie údaje. Vo wp-config.php preto skontrolujeme nasledujúce údaje:

Database name

Database username

Database password

Database host

Skúste sa na základe týchto údajov prihlásiť do Vašej databázy. Ak bude prihlásenie neúspešné je potrebné zmeniť heslo do tejto databázy cez admin.webglobe.sk.

Connection Timed Out

Chyba sa najčastejšie vyskytuje v prípade, že na stránke dochádza k zmenám, ktoré narážajú na limity servera. Tieto limity je však možné upraviť, prípadne vykonať tieto zmeny následovne:

a) Deaktivácia pluginov – Pluginy deaktivujeme dvoma spôsobmi. Prvým spôsobom je deaktivácia priamo cez Váš WordPress admin. Ak máte zamedzený prístup do adminu spôsobený chybovou hláškou, môžete zvoliť spôsob deaktivácie priamo cez Webglobe Admin -> Hosting -> FTP a súbory -> Správa súborov a nájdite cestu: wp-content/plugins. Adresár plugings následne premenujte na plugins_old.

b) Zvýšenie memory limitu – Memory limit je ďalšou príčinou, ktorá môže spôsobiť chybové hlásenie. Našťastie, jeho úprava je vďaka administračného rozhrania od Webglobe jednoduchá. Po prihlásení do Webglobe Admin zvolíme Web -> PHP nastavenia -> PHP nastavenia pre celú doménu – memory_limit a uložíme nastavenia.

c)ďalším spôsobom, ako predísť chybovej hláške je navýšenie premennej max_execution_time cez Vaše administračné rozhranie Webglobe Admin -> Web -> PHP nastavenia -> PHP nastavenia pre celú doménu -> max_execution_time a uložíme nastavenia.

Ovládnite WordPress

S naším  WordPress hostingom je tvorba webu hračka.

Posledná aktualizácia: