10. 8. 2021
Tlačové správy

Webglobe odkrojil ďalší diel koláča na hostingovom trhu, kupuje ONEbit.cz

Spoločnosť Webglobe, s.r.o. získala pod svoje krídla brnenskú hostingovú firmu ONEsolution s.r.o.

Webglobe

Praha 10. 8. 2021 – ONEsolution s.r.o. sa ako ďalšia hostingová firma zaraďuje mesiac od poslednej oznámenej akvizície do WY Group, za ktorou stojí investičný fond Sandberg Capital.

V posledných mesiacoch sa tak jedná už o tretie rozšírenie skupiny WY Group o významného hráča na trhu. Aj vďaka tejto akvizícii má Webglobe našliapnuté k získaniu pomyselného titulu najväčšieho hostingového providera v Českej republike.

ONEbit hosting vygeneroval v roku 2020 obrat vyše 20 miliónov korún a spravuje viac ako 25 tisíc domén.

"ONEbit hosting poskytuje komplexné spektrum služieb pre webové prezentácie všetkých veľkostí, so zameraním na dlhodobú starostlivosť o svojich zákazníkov. Tieto hodnoty zdieľame so skupinou WY Group, spojenie tak otvára nové možnosti nielen pre našich zákazníkov a obchodných partnerov, ale znamená aj úplne nový smer na poli hostingových služieb v Českej republike, ktorého môžeme byť súčasťou. " – Ing. Petr Benešovský, spoluzakladateľ ONEsolution s.r.o.

ONEsolution s.r.o. je webhostingová spoločnosť, ktorá pôsobí na trhu už 16 rokov pod značkou ONEbit hosting. Jej služby zahŕňajú registrácia domén, webhosting a serverhosting.

Webglobe, s.r.o. vznikla v roku 2021 spojením českých firiem IGNUM, Stable.cz a Hosting90. Hlavným cieľom spoločnosti je umožniť každému podnikateľovi v Čechách preniesť svoj biznis do digitálneho prostredia.

WY Group, a. s. vznikla v roku 2019 spojením síl private equity fondu Sandberg Capital s Igorom Strečkom, podnikateľom v oblasti webhostingových služieb. Firmy skupiny WY Group sa špecializujú na služby registrácie domén, webhostingu a správy náročných online infraštruktúr. V Česku skupina pôsobí prostredníctvom firmy Webglobe, s.r.o., na slovenskom trhu ako Webglobe – Yegon, s.r.o.

Sandberg Capital, Sprav. spol., sa zameriava na investovanie do menších a stredne veľkých spoločností v strednej a východnej Európe. Jej portfólio číta aktíva v hodnote vyše 150 miliónov eur. Svoje aktivity rozvíja s povolením od Národnej banky Slovenska na vytváranie a správu slovenských i zahraničných alternatívnych investičných fondov. Medzi významné slovenské Investície Sandberg patrí poskytovateľ cloudových služieb Revolgy, softvérový dom SOLITEA, školské softvér Bakaláři aj najnovší prírastok do rodiny, telekomunikačná spoločnosť Daktela.

Autor článku
Webglobe


Či už cielite špecifických zákazníkov alebo celý svet, vybavíme Vás účinným arzenálom.

Zdieľajte článok