Dvojfaktorová autentifikácia pri prihlasovaní do Webglobe Adminu

V dnešnej dobe už nestačí na prihlasovanie klasické meno a heslo. Ak sa do vášho počítača alebo iného zariadenia dostane vírus, môže všetky vaše mená a heslá poslať na internet, odkiaľ ich môže získať potenciálny útočník. Ku kombinácii mena a hesla sa môže dostať aj v prípade, ak sa pripájate cez verejné (nezabezpečené) wi-fi siete napríklad v kaviarňach, hoteloch, na letisku, kde prenos mena a hesla z vášho zariadenia prechádza nezabezpečeným spôsobom.

Nastavenie vo Webglobe Admine

Ak máte záujem zvýšiť zabezpečenie vášho admin účtu, odporúčame aktivovať si dvojfaktorovú autentifikáciu pre príhlásenie sa do Webglobe Adminu.

Pre aktivovanie tejto možnosti sa prosím najprv prihláste do svojho účtu a následne v ľavom stĺpci prejdite do časti Môj účet – Zmena hesla. Na zobrazenej obrazovke stačí kliknúť na druhú záložku s názvom Dvojfaktorová autentifikácia.

Pre dokončenie nastavenia naskenujte zobrazený QR kód svojim smartfónom cez overovaciu aplikáciu pre dvojfaktorovú autentifikáciu ako napr. Google authenticator (iOS / Android) alebo Authy. Po naskenovaní QR kódu sa vám v aplikácii vytvorí účet pre Webglobe Admin a zobrazí sa 6 miestne číslo, ktoré je potrebné vpísať do overovacieho poľa vo Webglobe Admine a kliknúť na tlačidlo Aktivovať. Tento úkon však musíte stihnúť skôr, ako vám kód exspiruje.

Akonáhle budete mať dvojfaktorovú autentifikáciu aktivovanú, vždy pri prihlasovaní sa do Admin Panelu budete požiadaný o zadanie kódu z overovacej aplikácie.


Nastavenie v aplikácii Webpartner

Tento postup je platný iba pre veľkoobchodných partnerov, s prístupom do aplikácie Webpartner. Prihláste sa do aplikácie Webpartner.


1) Po prihlásení kliknite vpravo hore na svoje ID a vyberte možnosť Správa používateľov.
2) Pri prihlasovacom mene kliknite na Upraviť a prejdite na záložku One-Time Password.
3) OTP aplikáciou naskenujte kód, ktorý vám systém vygeneruje.
4) Zadajte verifikačný kód, ktorý vygeneruje OTP aplikácia a stlačte aktivovať.

Odporúčané OTP aplikácie pre smartphone

Google Authenticator

Authy 2-Factor Authentication

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.