Migrácia e‑mailov do Webglobe cez Webglobe Admin

Migrácia emailov slúži na kompletné skopírovanie obsahu vami zvolenej emailovej schránky do schránky na našich serveroch. Táto funkcia je určená najmä na presun dát pri zmene poskytovateľa emailových služieb. Migráciou emailov sa skopírujú všetky prijaté aj odoslané správy vrátane adresárovej štruktúry a všetkých súborov.

Pokiaľ na doméne používate zoznam adries príjemcu, ten sa automaticky neskopíruje, je nutné ho skopírovat samostatne.

Migrácia jednej schránky

 1. Prihláste sa do Webglobe adminu na adrese https://admin.webglobe.sk.
 2. Vyberte doménu, na ktorú potrebujete skopírovať maily od pôvodného poskytovateľa v časti: Migrácia->Migrácia emailovStačí kliknúť na tlačidlo Pridať schránku na migráciu, vyplniť povinné, prípadne doplnkové nastavenia a kliknúť na „Pridať schránku“.Vysvetlivky k jednotlivým položkám:„Prihlasovacie meno“ – u väčšiny poskytovateľov je prihlasovacím menom celý názov e‑mailovej schránky (napr.menopriezvisko@vasadomena.sk)
  Heslo – prístupové heslo k migrovanej schránke IMAP server – host name, resp. adresa IMAP servera, ktorým sa dá prihlásiť ku schránke (napr. imap.webglobe.sk)
  Cieľová schránka  – stačí vybrať z ponuky emailových schránok. V prípade, že sa tam vami požadovaná schránka nenachádza, zrejme nie je vytvorená – stačí ju jednoducho cez modul „E-mailové schránky“ vytvoriť.
  Poslať report na – emailová adresa na zaslanie kompletnej informácie o migrácii schránky
  Spustiť import ihneď – po odškrtnutí je možné naplánovať import schránky na ľubovoľný čas
  Port – v rozšírených nastaveniach je možné nastaviť port na prístup k službe (v prípade, že je nastavený neštandardne)
  Kryptovanie – ak zdrojová schránka vyžaduje šifrovaný prístup (na výber sú SSL a TLS)
 3. Po kliknutí na tlačidlo „Pridaj“ je požiadavka na migráciu zaradená do zoznamu a podľa nastaveného času vykonaná. Informácie o poslednej vykonanej migrácii je možné vidieť v logu, ktorý je dostupný z úvodnej stránky. Na nej je zároveň možné opätovne spustiť migráciu, prípadne záznam o migrácii zo systému vymazať.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.