Nastavenie pluginu Google Analytics by MonsterInsights

WordPress plugin MonsterInsights vám sprístupní tie najdôležitejšie funkcie a reporty Google Analytics priamo vo vašom WordPresse. Postup na nastavenie jeho bezplatnej verzie si ukážeme v 5 jednoduchých krokoch.

Ak využívate náš WordPress hosting, máte od nás GA by MonsterInsights plugin predinštalovaný v bezplatnej verzii. Prémiovú verziu si môžete dokúpiť priamo od tvorcu. Táto verzia je obohatená o niektoré funkcie, ako je sledovanie reklám, zobrazenie podstránok podľa autora či populárnych príspevkov a stránok.

Nastavenie Google účtu (Settings)

Najskôr si plugin prepojte so svojím Google účtom.

Pokračujte kliknutím na Spustiť sprievodcu Inštaláciou (Launch Setup Wizard)

1. Nastavenie typu webovej stránky (Setup Wizard)

Vyberte typ webovej stránky:

 • Business website – firemné stránky
 • Publisher (blog)
 • Ecommerce – internetový obchod

Pokračujte kliknutím na tlačidlo Save and Continue.

2. Prepojenie so stránkou

Teraz musíte prepojiť webovú stránku a účet Google Analytics. Začnite kliknutím na tlačidlo Connect Monster Insights.

3. Odporúčané nastavenia

Teraz už len musíte prejsť a potvrdiť nastavenie pluginu. V podstate nemusíte nič meniť, predvolené nastavenie je dobré.

Nakoniec kliknite na tlačidlo Save and continue.

4. Aké doplnky chcete zapnúť?

Tu vidíte aj rozdiel, aké všetky doplnky sa nedajú zapnúť v bezplatnej verzii. Odporúčané platené doplnky pre plugin nie sú potrebné. Predvolené bezplatné doplnky odporúčame ponechať zaškrtnuté. Nastavenie je takto dostačujúce. Kliknite na Continue.

5. Hotovo, nastavené!

Všetko je vybavené, implementáciu Google Analytics dokončíte kliknutím na tlačidlo úplne dole Complete setup without upgrading.

Čo je to Google Analytics (GA)

Google Analytics (GA) je webový nástroj pre každého, kto potrebuje zbierať a analyzovať informácie o návštevníkoch svojej webovej stránky. Vďaka GA sa dozviete, kto vašu stránku navštevuje, odkiaľ návštevníci prichádzajú a čo na vašej stránke robia. To vám pomôže následne presnejšie zacieliť.

Tieto zhromaždené informácie vám prezradia viac aj o geografickej polohe návštevníkov, o tom, aký používajú prehliadač a mnoho ďalších užitočných informácií.

Čo všetko môžete sledovať?

GA zaznamenáva množstvo dôležitých údajov. Za zmienku stoja napríklad:

Informácie o návštevníkoch:

 • Geografická poloha vášho publika
 • Typ prehliadača
 • Jazyk prehliadača
 • Rozlíšenie obrazovky
 • Typ zariadenia
 • Čo robia návštevníci na vašej webstránke?
 • Časová os návštev
 • Odkiaľ prišli návštevníci na váš web

Na čo je to dobré?

Tento nástroj v skratke poskytuje dôležité informácie pre optimalizáciu webu či reklamnej kampane.

Vďaka tomu, že spoznáte správanie vašich zákazníkov na stránke, spoznáte priamo vašu cieľovú skupinu spomedzi všetkých používateľov na internete. Budete lepšie rozumieť tomu, aký obsah ich zaujíma, aké sú ich nákupné a iné očakávania či ako dlho priemerne zostávajú na vašom webe.

Google Analytics vám pomôže aj s úpravou UX (designu vašich stránok)

Dáta sú dôležité pre návrhy úpravy designu webu či prispôsobenie jeho rozlíšenia tak, aby to návštevníkom stránky čo najviac vyhovovalo. Ak napríklad zistíte, že väčšina vašich používateľov používa mobilné zariadenie od Androidu, prispôsobíte tomu aj dizajn vášho celého webu.

Pomáha zlepšiť obsah

Vďaka informáciám o aktivite návštevníkov webu zistíte, aký obsah ľudí naozaj zaujíma. Pomôže vám to pri pridávaní nových článkov. Môžete tak znížiť počet odchodov zo stránky a zvýšiť počet jej zobrazení.

Zistíte aj kedy je najlepšie publikovať

GA zbiera návštevy vášho webu v čase. Vďaka tomu zistíte, v ktorom čase je návštevnosť webu najväčšia. Na tento čas si potom môžete naplánovať pridanie nového obsahu.

Link Building

Zhromaždené údaje obsahujú aj informácie o tom, ako sa ľudia k vašej stránke dostali. Či už prostredníctvom vyhľadávača, sociálnej siete alebo cez priame odkazy. Pomôže vám to pri tvorbe nových odkazov smerujúcich na vašu stránku z iných webov.

Registrácia do Google Analytics (GA)

Najskôr je nevyhnutné vytvoriť si účet v samotnom GA. Služba GA je dostupná zadarmo pre každého. Na jej používanie potrebujete len Google účet alebo Gmail. Registráciu uskutočníte prostredníctvom dvoch jednoduchých krokov.

 1. Prihlásenie do vášho Google účtu

Najprv prejdite na stránku Google Analytics. Tu sa prihláste do svojho Google účtu. Ak ešte účet Google nemáte, budete si ho musieť najprv vytvoriť. Stačí si založiť e‑mail v Gmaili.

 1. Registrácia do Google Analytics

Po prihlásení sa dostanete k samotnej registrácii.

Ovládnite WordPress

S našim úplne novým WordPress hostingom je tvorba webu hračka.

Zistiť viac

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.