Ste v zahraničí a máte problém dostať sa do svojej WordPress administrácie? V tom prípade je potrebné v súbore .htaccess danú zem povoliť.
Režim údržby (maintenance mode alebo údržbový mód) vytvorí stránku, ktorá návštevníkov informuje, že webové stránky momentálne nie sú dostupné.
Každý WordPress web má jednotnú prihlasovaciu stránku: wp-login.php (alebo wp-admin.php) za lomkou vašej domény. To pre váš účet pochopiteľne predstavuje bezpečnostné riziko, ktoré môžete jednoducho vyriešiť tak, že si prihlasovaciu URL zmeníte. Tu je návod, ako na to.
Chystáte sa vymazať publikovanú stránku či príspevok? Alebo len chcete zmeniť ich URL? V oboch prípadoch je potrebné ich presmerovať na novú adresu pomocou presmerovania 301. Najlepšie je na to použiť WordPress plugin.
WordPress všetky nové príspevky automaticky zaraďuje do rubriky Nezaradené, ktorá je nastavená ako predvolená. V tomto článku si ukážeme, ako predvolenú rubriku zmeniť, aby ste si ušetrili prácu s manuálnym nastavovaním rubriky pri každom novom príspevku a sprehľadnili tak svoj blog pre čitateľov.
Máte blog a chcete ho presunúť do WordPressu? Nebojte sa, určite ho nemusíte ručne prepisovať. Celé sa to dá zvládnuť za chvíľku vďaka WordPressu importéru. Tu si podrobne vysvetlíme celý postup.
WordPress plugin WP Super Cache je jedným z najefektívnejších nástrojov na zrýchlenie načítania stránok vo WordPresse. V tomto podrobnom návode sa naučíte, ako plugin správne nakonfigurovať, aby ste dosiahli maximálny výkon a optimalizáciu svojho webu.
Prechod na novú doménu môže byť pre majiteľov webových stránok výzvou, ale s WordPressom je to jednoduché. V tomto podrobnom návode vám ukážeme, ako krok za krokom zmeniť doménu vo WordPresse – od zálohovania až po aktualizáciu odkazov.
Rubriky a štítky vo WordPresse slúžia na organizáciu príspevkov (blogových článkov). V tomto článku si ukážeme, kde vo WP administrácii rubriky a štítky nájdete a ako s nimi môžete pracovať.
Skôr či neskôr sa návštevník vašej webovej stránky ocitne na neexistujúcej URL adrese. Vtedy sa mu zobrazí chyba 404: stránka neexistuje. Našťastie väčšina moderných WordPress šablón obsahuje predpripravenú chybovú stránku pre tento druh situácie, vďaka ktorej je jej tvorba jednoduchšia.
Vybrali ste si už svoju WordPress šablónu? Skvelé! Teraz si ju môžete upraviť tak, aby čo najviac zodpovedala potrebám vášho webu (a biznisu).
Máte na svojom starom blogu veľké množstvo článkov a chcete si ich skopírovať na svoj nový web vo WordPresse? Ak áno, odporúčame na to využiť hromadný import článkov (vo WordPresse sa im hovorí príspevky). Tu je podrobný návod, ako na to.
WordPress plugin MonsterInsights vám sprístupní tie najdôležitejšie funkcie a reporty Google Analytics priamo vo vašom WordPresse. Postup na nastavenie jeho bezplatnej verzie si ukážeme v 5 jednoduchých krokoch.
Presun webových stránok do WordPressu môže byť náročný proces, najmä ak máte rôzne webové stránky vytvorené rôznymi spôsobmi. Nasledujúci návod vám ukáže všeobecný postup, ako migráciu webu do WordPressu uskutočniť bez ohľadu na pôvod stránok a ich engine.
WordFence Security patrí medzi špičku medzi bezpečnostnými WordPress pluginmi. Preto sme ho vybrali medzi tie pluginy, ktoré na váš WordPress hosting inštalujeme automaticky. Po inštalácii je však ešte potrebné ho aktivovať a nastaviť.
iThemes Security je popri WordFence, o ktorom v našej nápovede píšeme tiež, jedným z najlepších bezpečnostných pluginov pre WordPress, ktoré môžete použiť na zabezpečenie svojich webových stránok.
LiteSpeed Cache plugin je extrémne výkonný nástroj na optimalizáciu rýchlosti vašich webových stránok. Ponúka širokú paletu funkcií, ktoré pomáhajú zrýchliť načítanie stránok, znížit dobu odozvy serveru a zlepšiť celkový výkon vašich webových stránok. Proto ho na náš WordPress hosting inštalujeme automaticky.
WP Mail SMTP plugin slúži na odosielanie e‑mailov z WordPressu pomocou SMTP serveru a je nevyhnutnou pomôckou pri úspešnom odosielaní formulárov, či už z pluginu Wpforms lite alebo Contact forms 7 a ďalších podobných formulárových pluginov.
Kľúčovou výhodou WordPressu je jeho flexibilita a rozšíriteľnosť prostredníctvom šablón a pluginov. Pri tvorbe webovej stránky vo WordPresse je dôležité používať správne postupy na zabezpečenie udržateľnosti a jednoduchej aktualizácie šablón. Odporúčaným postupom je vytvorenie child verzie šablóny, ktorý vám podrobne popíšeme v tomto článku.
Potrebujete rýchlo a jednoducho zmigrovať váš WordPress na iný web alebo subdoménu? V tomto článku vám poradíme, ako na to!
V prípade, že presúvate stránky vybudované vo Wordpresse z iného serveru a po presune dát aj databázy sa vám zobrazujú nesprávne znaky s diakritikou, vyhľadajte vo svojej inštalácii Wordpressu súbor wp-config.php a uistite sa, že tu máte uvedené správne kódovanie databázy.
Príčin toho, že web bežiaci na Wordpresse prestane fungovať a začne sa zobrazovať biela obrazovka alebo chyba 503, môže byť niekoľko – napríklad nepodarená aktualizácia Wordpressu, pluginu alebo šablóny vzhľadu. V prípade, že máte vo Wordpresse aktivovanú možnosť automatickej aktualizácie, môže problém nastať aj bez vedomého zásahu používateľa. Často sa tiež stáva, že chybu zapríčiní napadnutie neaktualizovaného Wordpressu a následná úprava niektorého zo súborov hackerom/vírusom.
Ak vo Wordpresse nevyužívate funkciu/plugin, pre ktorý sa využíva súbor xmlrpc.php, je vhodné prístup k nemu zablokovať. Vzhľadom na minulosť, keď sa v tomto protokole vyskytla závažná chyba, sa stále veľa robotov pokúša nájsť neaktualizované weby. Často vďaka tomu môže prísť k obmedzeniu funkčnosti webu alebo k jeho výpadkom.
Nenašli ste odpoveď? Obráťte sa na nás, radi vám pomôžeme.
Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.
V našej poradni nájdete prehľadne rozstriedené informácie z rôznych odvetví.
Prejsť do poradne