Pridanie navigačného panela

Navigácia by mala byť jendoduchá a nemala by vyžadovať, aby návštevník strávil veľa času vymýšľaním toho, ako sa môže pohybovať po vašom webe. Navigačný panel umožňuje vašim návštevníkom prechádzať medzi rôznymi časťami vášho webu. Mal by byť umiestnený na každej stránke a mal by byť konzistentný.

Väčšina šablón a webov s vizitkami už má nainštalovanú hlavičku navigácie. Na každú zo svojich stránok však musíte pridať navigačný panel. Tu je postup, ako pridať navigačný panel:

1. V ponuke Webové stránky choďte na Stránky ... a vyberte stránku, na ktorú chcete pridať navigáciu.

2. Prejdite do hornej časti stránky a kliknite na tlačidlo + Pridať blok.

3. V Galérii blokov choďte na Hlavička a vyberte hlavičku s odkazmi, tlačidlami alebo ikonami sociálnych médií. Kliknutím na ňu ju nainštalujete automaticky.

4. Umiestnením kurzora myši na nový blok hlavičiek na svojej stránke aktivujte  Nastavenia navigácie.

5. V nastaveniach Navigácie môžete:

- Pridajte novú stránku do navigácie kliknutím na okrúhle fialové tlačidlo +

- Správa stránok v navigácii: kliknite na ikonu Nastavenia ozubeného kolieska vedľa názvu stránky.

Môžete nastaviť názov stránky tak, ako by sa zobrazoval na navigačnej lište, a tiež určiť, čo konkrétny odkaz robí. Položky navigácie môžete prepojiť s blokom na stránke, inej webovej stránke alebo inej adrese URL. 

Po dokončení zmien na navigačnom paneli kliknite na tlačidlo Odoslať.

6. Opakujte tieto kroky pre každú stránku vášho webu.

Váš navigačný panel by sa mal na všetkých stránkach zobrazovať na rovnakom mieste. Navigácia by mala trčať a mala by byť umiestnená na spoločnom mieste na každej stránke vášho webu. Konzistencia umožňuje vašim návštevníkom sústrediť sa na obsah.

Tip: Navigácia nie je len pre ľudí, ale aj pre vyhľadávače. Nastavte navigáciu tak, aby vyhľadávačom umožňoval sledovať odkazy na indexovanie celého vášho webu.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.