Správa nastavení stránky pre SEO

Vaše nastavenie stránky možno optimalizovať, aby sa zlepšila viditeľnosť vášho webu vo vyhľadávacích nástrojoch. Optimalizácia vyhľadávacieho modulu (SEO) v nastaveniach stránky pomáha vyhľadávacím nástrojom pochopiť, o čom je vaša stránka, aby sa dala zobraziť ako odpoveď na vyhľadávací dopyt niekoho iného. Čím relevantnejší je obsah pre dopyt, tým vyššia bude vaša stránka zobrazená na stránkach s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP).

Čo je to SEO

Optimalizácia vyhľadávacieho modulu (SEO) je postup zlepšovania poradia vyhľadávacích nástrojov pridaním obsahu a ďalších informácií, ktoré vyhľadávacie nástroje uprednostňujú pri odpovediach na vyhľadávacie dotazy. To pomáha generovať „organický“ alebo neplatený prenos z vyhľadávacích nástrojov. Čím dôslednejšie vyvíjate úsilie v oblasti SEO, tým lepšie sa váš web umiestňuje vo výsledkoch vyhľadávania.

Pridať podrobnosti SEO

Na každú stránku svojho webu môžete pridať názov, popis a značky vhodné pre vyhľadávače. Postupujte nasledovne:

1. Prejdite na ponuku Webové stránky> Stránky .... Vyberte stránku, ktorú chcete upraviť, a kliknite na ikonu Nastavenia „ozubeného kolieska“.

2. Zadajte nasledujúce podrobnosti:

Názov stránky: zadajte text, ktorý chcete zobraziť na stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP). Názov musí obsahovať presný a informatívny popis obsahu stránky. V názve použite hlavné cieľové kľúčové slová. V tomto príklade môže byť názov stránky SEO Unicorn Apparel and Gifts.

Tip: K názvu nepridávajte žiadne špeciálne znaky (vrátane /, | a &), pretože niektoré vyhľadávacie nástroje môžu text za týmto špeciálnym znakom skrátiť.

Popis stránky: zadajte text, ktorý poskytuje krátke zhrnutie vašej stránky. Dĺžka popisu by mala byť medzi 50–160 znakmi. Pridajte svoje kľúčové slová prirodzeným spôsobom a vytvorte presvedčivý metapopis, ktorý povzbudí vášho potenciálneho návštevníka ku kliknutiu. Každá stránka by mala mať svoj vlastný jedinečný metapopis.

Tip: Z meta popisov odstráňte všetky ne-alfanumerické znaky vrátane úvodzoviek.

Meta kľúčové slová: tieto slová, ktoré sa tiež nazývajú metaznačky, poskytujú vyhľadávačom ďalšie informácie o ich stránkach. Aj keď meta kľúčové slová neovplyvňujú pozíciu vašej stránky v SERP, správnym kľúčovým slovám podporujú dôležitosť názvu a popisu. V tejto oblasti použite 5-7 kľúčových slov.

Tip: vyvarujte sa spamu alebo zneužívania poľa metaznačiek, pretože stovky meta kľúčových slov vám nepomôžu zaradiť sa vyššie na SERP.

Po dokončení pridávania názvu, popisu a kľúčových slov potvrďte zmeny kliknutím na tlačidlo Odoslať.

Váš optimalizovaný názov stránky sa zobrazí v zozname stránok:

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.