Výber formátu obrázka

Pre obrázky, ktoré sa používajú na webe, sú k dispozícii rôzne typy formátov súborov. Výber správneho formátu obrázka pre vaše webové stránky je nevyhnutný pre rýchlejšie načítanie stránky a lepší výkon.

PNG (Portable Network Graphics): Tento formát sa používa vo väčšine návrhov, infografík, obrázkov s textom a logom. PNG sú kvalitnejšie ako súbory JPEG, čo zvyčajne vedie k väčšej veľkosti súboru. Skupiny PNG pracujú s farebnými a textovými oblasťami s ostrými čiarami, takže si ich môžete priblížiť a vychutnať si rovnakú kvalitu. Tento formát súboru podporuje aj priehľadné pozadia, čo je dôležité pri vytváraní loga. Ak máte na výber, odporúčame vám ukladať súbory PNG ako 24-bitový formát namiesto 8-bitový kvôli lepšej kvalite a bohatej palete podporovaných farieb.

JPG: tento formát, tiež známy ako JPEG, je najpopulárnejším online formátom obrazového súboru. JPG sú ideálne pre fotografie alebo zložité obrázky obsahujúce veľa farieb, tieňov, prechodov alebo vzorov. JPG majú obrovskú farebnú paletu, s ktorou sa dá pracovať. JPG je možné ukladať vo vysokej kvalite, nízkej kvalite alebo kdekoľvek medzi tým. Týmto spôsobom môžete upraviť a uložiť obrázok presne tak, ako chcete, s vyvážením kvality a veľkosti súboru.

GIF (Graphics Interchange Format): Tento formát obrázka je vďaka svojej malej veľkosti súboru ideálny pre animované obrázky (ukážky animovaných produktov alebo snímky obrazovky).

Výber medzi formátmi JPG a PNG je jednoduchý. Ak je váš obrázok väčšinou fotografia, zvoľte JPG. Ak sú vaše obrázky väčšinou slová alebo grafické prvky, použite formát PNG.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.