Zabudnuté heslo: Obnova hesla na WordPress

Existuje viacero spôsobov, ako si vo WordPresse obnoviť zabudnuté heslo. Tu si ukážeme ten najjednoduchší a najrýchlejší z nich – a zároveň aj riešenie pre prípad, že si okrem hesla nepamätáte ani svoje používateľské meno či e‑mail potrebný na prihlásenie sa do WP.

Ako resetovať heslo pre WordPress

Najjednoduchší spôsob, ako resetovať heslo pre svoj WordPress účet, je priamo na prihlasovacej stránke do vášho WordPress adminu. 

Tú nájdete na adrese vasadomena/wp-login.php

Stačí kliknúť na link Zabudli ste heslo?, ktorý vás presmeruje na obnovu hesla.

Ak používate na prácu vo WordPresse stále to isté zariadenie, odporúčame vám pri prihlásení zaškrtnúť políčko Zapamätať si ma.

Vyplňte e‑mail, na ktorý je registrovaný váš WordPress účet a kliknite na tlačidlo Získať nové heslo. WordPress vám potom zašle link na obnovu hesla.


Obnova hesla vo WordPresse

Nové heslo vám môže vygenerovať aj iný používateľ s administrátorskými právami pre váš účet. Návod na zmenu hesla nájdete v tomto článku.

Čo ak si nepamätáte e‑mail ani prihlasovacie meno do WordPressu?

Môže sa stať, že si okrem hesla nebudete môcť spomenúť ani na svoje prihlasovacie meno alebo e‑mail, pod ktorými máte svoj WordPress účet registrovaný. 

Aj takáto situácia sa dá vyriešiť. Do WordPressu sa môžete dostať prostredníctvom phpMyAdminu. Heslo si nájdete priamo v databáze uloženej na svojom webhostingu.

  1. Prihláste sa do WP databázy v phpMyAdmine (prihlasovacie údaje nájdete v súbore wp-config.php v záložke FTP a súbory → Správa súborov v adresári Public_html).
  2. Vyberte zložku wp_users.
  3. Svoje používateľské meno nájdete v stĺpci user_login, heslo v stĺpci user_pass.
  4. Vaše heslo bude pravdepodobne zakódované pomocou MD5 a bude potrebné ho zmeniť.
  5. Najjednoduchšie je skopírovať si svoj user_login a heslo klasicky resetovať prostredníctvom prihlasovacieho formulára do WordPressu podľa návodu vyššie. 

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.