Zmena pozadia bloku

Výber správnej farby pozadia pre jednotlivý blok môže pomôcť jeho obsahu odlíšiť sa od zvyšku vášho webu. Je to skvelý spôsob, ako zvýrazniť svoju ponuku alebo svoju značku. Môžete zvoliť zmenu pozadia jednotlivých blokov alebo zachovanie vopred navrhnutých obrázkov na pozadí.

Ako zmeniť obrázok na pozadí

  1. Umiestnite kurzor na blok, ktorý chcete zmeniť, a kliknite na ikonu „obrázok“ Nahradiť obrázok.
Screen_Shot_2019-09-05_at_15.20.00.png
  1. Vyberte nový obrázok na pozadí v počítači.

Tip: Váš obrázok na pozadí bloku by mal merať šírku najmenej 1920 pixelov. Ak je váš obrázok na pozadí príliš malý, bude sa javiť rozmazaný a pixelovaný. Tento článok s častými otázkami sa venuje tomuto problému podrobnejšie.

  1. Pomocou pohyblivej mriežky vyberte časť obrázka, ktorú chcete použiť ako pozadie. Tvar mriežky bol vopred navrhnutý tak, aby ste si vybrali obrázok, ktorý proporčne zapadá do dizajnu bloku.
  2. Zmenu dokončite kliknutím na tlačidlo Vybrať.
  3. Ak nie ste spokojní so zmenou pozadia, klepnite na tlačidlo Späť v pravom hornom rohu alebo stlačte Ctrl-Z na klávesnici.

Rýchla zmena farby pozadia
Ak chcete zmeniť farbu pozadia bloku, postupujte takto:

  1. Prejdite na Blokovať nastavenia.
  2. Kliknite na Vzhľad.
  3. Vyberte jednu z dostupných možností farieb. Pre tento príklad sme vybrali čierne pozadie:
Screen_Shot_2019-09-25_at_11.42.18.png

Upozorňujeme, že sa zmenili aj farby písma v tomto bloku.

Môžem odstrániť pozadie?
ak má váš vybraný návrh bloku pozadie obrázka, nemôžete tento obrázok odstrániť. Ak chcete, aby malo vaše blokovanie obyčajné biele alebo čierne pozadie, vyberte v knižnici blokov nový blok so štandardným pozadím.

Ak chcete mať pozadie inej farby, vytvorte v editore obrázkov obrázok s vybraným farebným pozadím a tento súbor vyberte ako pozadie bloku. Tu je viac podrobností o tom, ako na to.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.