Ako sa stať Webglobe affiliate: Partnerský program Webglobe

Zarábajte na našich úžasných službách s nami! Odporučte Webglobe na svojom webe, YouTube alebo kdekoľvek inde a zbierajte provízie z každého dokončeného nákupu prostredníctvom svojho unikátneho affiliate linku.

Koľko si viete zarobiť? Tu nájdete všetky potrebné informácie o affiliate programe Webglobe.

Aktivácia partnerského programu Webglobe

Webglobe affiliate sa môže stať ktokoľvek, kto má u nás vytvorený zákaznícky účet s prístupom do WebAdminu. Najjednoduchšie je preto mať vo Webglobe doménu a webhosting, alebo ktorúkoľvek inú službu. 

Aktivácia affiliate je potom už veľmi jednoduchá:

  1. Staňte sa naším zákazníkom, získajte prístup do WebAdminu a prihláste sa doň.
  2. V záložke Fakturácia → Provízie odsúhlaste VOP partnerského programu a kliknite na tlačidlo Aktivovať.

  1. Na e‑mail vám príde potvrdenie aktivácie s vaším unikátnym affiliate linkom. Nájdete ho aj v zhrnutí provízií, znova v záložke Fakturácia → Provízie (kde si môžete zobraziť aj štatistiky preklikov).

  1. Affiliate link je vo formáte základnej URL adresy a odkazuje na našu domovskú stránku.
  2. Ak chcete odkazovať, napríklad, priamo na produktovú stránku s naším WordPress hostingom, stačí zadať celú URL adresu + svoj affiliate link za lomkou. V tomto prípade by URL vyzerala takto: https://www.webglobe.sk/webhosting/wordpress/?dealer=123612
  3. Tento link použite s príznakom nofollow vždy, keď budete odkazovať na náš web.

Ako si vyzdvihnúť svoje provízie?

Svoje provízie si môžete vyzdvihnúť vo forme peňazí pripísaných na účet alebo kreditov na nákup ďalších služieb. Minimálna suma na výplatu je 50 €. 

O vyplatení provízie môžete požiadať v záložke Fakturácia → Provízie v zelenom políčku zobrazujúcom nazbieranú sumu.

Ako prebieha vyplatenie provízie?

Konkrétna formy výplaty provízie je na vás. Na výber máte z 3 možností, ktoré závisia od toho, či ste fyzická alebo právnická osoba.

Právnická osoba vystaví faktúru na sumu, ktorú si chce vyplatiť a pošle ju na adresu faktury@webglobe.sk (alebo poštou). Faktúra musí obsahovať potrebné náležitosti daňového dokladu a obsahovať aj vaše používateľské meno. Ak ste platcom DPH, sumu provízií treba uviesť bez DPH. Po spracovaní vašej faktúry vám bude suma provízií strhnutá z účtu a vyplatená na účet uvedený vo faktúre.

Ak ste fyzická osoba a tým pádom nemáte oprávnenie vystavovať daňové doklady, treba nás s požiadavkou o vyplatenie provízií kontaktovať prostredníctvom administrácie.

Nuž a treťou, už spomínanou možnosťou tak pre fyzické aj právnické osoby, je vyplatenie provízií do kreditu. Tá je spravidla najrýchlejšia a stojí vás najmenej úsilia.

Splatnosť provízie je do 30 dní odo dňa doručenia vašej faktúry so všetkými náležitosťami, no jej vyplatenie môžete očakávať zvyčajne oveľa skôr.

Nezabudnite, že provízie sa vám zarátavajú opakovane, kedykoľvek vami privedení zákazníci predĺžia svoje Webglobe služby. Jedinou podmienkou je, že je váš affiliate účet aktívny a prináša nových zákazníkov. Viac informácií nájdete vo všeobecných podmienkach nášho affiliate programu.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.