Vloženie odkazu na odhlásenie (unsubscribe link)

Ako v Mail Klerk vložiť unsubscribe link


    1. Vo svojej kampani prejdite na záložku Editor na editovanie textu e‑mailu.
    2. Po kliknutí na Vložiť automatický text – Odkaz na odhlásenie sa na pozíciu Vášho kurzoru vloží prednastavený text. V e‑maile adresátovi sa zobrazí červený text (v e‑maile bude čierny). Červený text môžete ľubovoľne zmeniť. Zvyšný text musí zostať nezmenený. Ak sa vám náhodou podarí zmeniť samotný odkaz, odstráňte ho a vložte ho znova.     3. V e‑maile adresátovi sa zobrazí červený text (v e‑maile bude čierny). Červený text môžete ľubovoľne zmeniť. Zvyšný text musí zostať nezmenený. Ak sa vám náhodou podarí zmeniť samotný odkaz, odstráňte ho a vložte ho znova.
    4. Ak zákazník klikne na tento odkaz na odhlásenie, bude presmerovaný na stránku s tlačidlom, ktoré ho z odberu odhlási. Na úspešné odhlásenie musí zákazník kliknúť na tlačidlo na odhlásenie, ktoré obsahuje aj váš kontaktný e‑mail.
    5. Ak odhlásenie potvrdí, je jeho e‑mailový kontakt vyradený zo skupiny podľa nastavenia správania odhlasovania.Čo s odhlásenými kontaktmi?


V službe Mail Klerk si môžete odhlásené kontakty aj naďalej uchovať v databázi kontaktov v skupine „Odhlásení.“ 

Odporúčame ho úplne nevymazať. Systém bude vďaka nemu strážiť opätovný import kontaktov, na ktorý vás databáza aj upozorní – systém stráži duplicity.

Upozornenie na prípadnú duplicitu sa zobrazí v časti Kontakty. Ak na upozornenie kliknete, môžete problém okamžite vyriešiť odstránením kontaktu z ostatných skupín. 

Takto zabezpečíte, že neporušíte zákon a neodošlete e‑mail už odhlásenému príjemcovi.

Prečítajte si tiež: Aké sú možnosti práce s odhlásenými kontaktmi.

Zdieľajte článok

Vstúpte do sveta domén

Každý správny web potrebuje doménu a kvalitný webhosting. Buďte online s nami.